Kibris hakkinda uyrarKibris

Konusu 'DGS 2014' forumundadır ve efe54 tarafından 1 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. melih55

melih55 Kayıtlı Üye

Yine muhalefet diyecekler ama istediklerini desinler
    130 TL hangi havayolu kardeşim o
    Tek bilet parasi ise tamam da vergileri vs hariç sanirim
    imkansiz
    65 tlye kibris
    Screen koyarsan bizde imkansiz dediginiz gidis donus 130 tl ?

2. Muratyet

Muratyet Kayıtlı Üye

Email adresini yaz da biletin fotosunu atayım sana. Buraya eklemeyi beceremedim. Yalan mı söylüycez allah allah.

3. cmk

cmk Kayıtlı Üye

Arkadaşlar memur nasıl bu masrafların altından kalkacak demişsiniz bırakın da onu, tercih eden memur düşünsün... Bu yazılanlar üzülerek söylüyorum ki bana samimi gelmiyor. Ben kıbrısları yazdım bursluları yazdığım için bir yer gelmedi ukü direk %25 burs veriyordu zaten onu yazsam rahat rahat giriyormuşum kısmet değilmiş bakalım ek kontenjana kalırsa yazacağım. Yazdıklarınızı iyiye yorarak okumak istiyorum ama dediğiniz hususlar, zaten (kendimden biliyorum) tercih eden insanlar tarafından detaylı bir şekilde araştırılmış ve altından kalkılacağı düşünülmüş hususlar. O yüzden insanları korkutmayın, hoş, yazacak adam da buradan okuduğu yorumla fikrini değiştirecekse hukuk okumasın daha iyi. Ayrıca mesajınızın en ilgimi çeken bölümü baroya danışma konusu :) Denklik ile ilgili olarak, yazdığınız mesajdan dolayı, kafası karışan arkadaşımız var ise lütfen yazılanlar ile karar almak yerine yök'ün danışma hattı olan 444 8 965 numaralı telefonu arayıp sorun. ÖSYM'nin yapmış olduğu Merkezi sınavlardan birisi ile yerleştirilen mezunlarda adada 120 gün ikamet etme mecburiyeti aranmamaktadır. Denklik alma gibi bir durum yok zaten artık otomatik denklik var... Ukü'yü kazanan arkadaşlar acaba yerleşenlerden kayıt yapmayanlar var mı herhangi bir bilginiz var mı?

4. ersin.cil.92

ersin.cil.92 Kayıtlı Üye

Adalet bakanligi hakim savci sinavlarina basvururken fark dersi belgesi istiyor mu peki?

5. melih55

melih55 Kayıtlı Üye

Est. Sasirdim sadece bende aeastirdim bayagi
    Gönderdim hocam bekliyorum

Sabiha gokcenden bile binseniz durum şöyle
    http://i.hizliresim.com/pYoEBa.png

Oradaki 130sadece bilet
    Vergiyle bu hale geliyor

Dedim belki 3-4 ay sonrasına aldi
    Yine 200-250 arasi bise olur

Merakla bekliyorum biletinizi

6. erdiyaman

erdiyaman Kayıtlı Üye

http://i.hizliresim.com/66kyJE.png
    212 tl toplam gidiş geliş vizeler zamanı kasımda bide esnek aldım tarihler falan değişirse değiştirebiliyorsunuz[DOUBLEPOST=1411329899][/DOUBLEPOST]e artık yok bilet 500 yok bin tl diye sallamazsınız umarım çünkü ankara İstanbul arası bile uçakla gidiş geliş 150 200 tutuyorken Kıbrıs 212 tl çok iyi değilmi

7. melih55

melih55 Kayıtlı Üye

İleri tarihli almissiniz normal denilebilecek bir fiyat bu

Murat beyin nasil aldigini bilmiyorum sadece gidiş mi aldiki
    Yoksa ileri tarihmi aldi
    İleri tarih bile alsa çok zor o fiyata[DOUBLEPOST=1411372720][/DOUBLEPOST]

Bilet görüntüsü geldi
    Çok sasirtici
    Kasimal 19 tarihli
    Şahsen ben bulamadim
    İleri tarih de olsa bulamadim
    Neyse hayirli yolculuklar dileyelim

Son düzenleme: 22 Eylül 2014
  8. cmk

cmk Kayıtlı Üye

Arkadaşlar Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 24 kontenjan kalmış. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde ise sadece Ankara'dan kayıt yaptırmayan 2 kişi genele ait oradan bilgi alamadım. Kıbrıs düşünen arkadaşların bilgisi olsun.

9. SuqaR

SuqaR Kayıtlı Üye

Ne farkı mesela?

10. ersin.cil.92

ersin.cil.92 Kayıtlı Üye

Eksik ders farl belgesi...

11. SuqaR

SuqaR Kayıtlı Üye

Denklik olduktan sonra fark dersi için neden bi belge istesinler ki yada bunun mukayesesini neden yapsınlar ki ...

12. cmk

cmk Kayıtlı Üye

Bu atada arkadaşlar Doğu Akdeniz'de sınav zamanları gidip çok uygun fiyatlarla kalabileceğimiz yurtlar var gibi şeyler söylenmişti okul ile görüştüğümüzde de öyle bişeyin kesinlikle olmadığı yurtların tamamımın dolu olduğu çevredeki pansiyonlarda kalabileceğini öğrendim. Bilgimiz olmasında fayda var.

13. aytacgok

aytacgok Kayıtlı Üye

beyler bu ünüversitelerin hukuk bölümlerinden devam zorunluluğu olmayanlar hangileri....

birde barolarda denklik sıkıntısı ne alemde ... avukat falan olmakta sıkıntı çıkıyor mu?

parayı 2. planda tutuarak soruyorum

14. aydın1978

aydın1978 Kayıtlı Üye

Arkadaşlar Kibris biz memurlar için güzelbir alternatif.bburada sallamadan yazan arkadaşlara tesekkur ederim.
    Doğu akdeniz bi yol ne kadar istedi ? Ödeme seçenekleri ne dir

15. scylla

scylla Kayıtlı Üye

Hocam... Memurlar için güzel alternatif demişsiniz ama şu 120 gün kalma ve devam mecburiyeti işi nasıl çözülecek, belki Kıbrıs'ta askeri personel olarak görev yapanlar için uygun olabilir...

16. aydın1978

aydın1978 Kayıtlı Üye

120 kalma zorunluluğu diye buseybyok ki

17. scylla

scylla Kayıtlı Üye

18. aydın1978

aydın1978 Kayıtlı Üye

Devamini oku ole biseybyok diyo okulu öğrenci bizler ini aradom demet hanimla görüştüm diyonoku bak.orda okuyan arkadaşla oda benim gibi memur çok konuştum telde ben ole biseybyok

19. scylla

scylla Kayıtlı Üye

Yani... Abi sonlara bakınca öyle değil... Adamlar telefon etmiş, bizzat yetkili ağızdan bilgi aldıklarını söylüyorlar... Tabi yine de aramak lazım...Ancak Türkiye'deki üniversitelere bakmak daha iyi bence...[DOUBLEPOST=1412783354][/DOUBLEPOST]120 gün ve devam mecburiyeti işi olmasa, Kıbrıs en iyi okunacak yer...

20. aydın1978

aydın1978 Kayıtlı Üye

Haklisin mesela İzmir üniversitesinde okusmam miss ama burs sadece bir kişi veriyor.konya karatay iyi doğu akdenizde yakin imkânları.kibrisa takıntı değilim fakat ben Kıbrıs ta okuyan biliyorum ayninkurumda cakisiyoz bu sitede focuspoint ismi.onla defalarca telde görüştüm bana bundan bahsetmedin.yani olsa okuyamazdi.

21. scylla

scylla Kayıtlı Üye

Sanırım bu sene YÖK başlatmış... Arkadaşınızdan bu konuda bilgi alabilir misiniz? Şu anda dersler başlamıştır... hocaların durumu nasıl?? gibi...

22. aydın1978

aydın1978 Kayıtlı Üye

Ok aksam ararim ben sana yazarim

23. Bkarayel

Bkarayel Kayıtlı Üye

Kardeşim tüekiyede üniversite gelmiyorsa yazın mecbur diyip kahrını çekip okursunuz ha çekilecek kahırmı açık ve net değil. Ben üstesinden gelemedim bırakıyorum yeniden hazırlanıcam türkiye dururken buraya gelme eşşekliğimde benim yanıma kar kaldı sadece neyse devam zorunlulugu vs temsilciliklere kalsa kardeşim paranı ver 2-3 yıl sonra gel diplomanı al derler orası tamamen pazarlama ve ticari kayıt ettiği öğrenci başına para alır. Sonuç olarak ne temsilcilikler,ne öğrenci işleri ne bölüm sekreterliğiniz nede dekanınız hepsi ayrı şey söyler tek ortak yol vardır bunuda sene sonunda anlarsınız tek mağdur olan sizsiniz... gerisi size kalmış kardeşlerim Allah kimsenin emeklerini boşa çıkarmasın.

24. dnzkplnby

dnzkplnby Kayıtlı Üye

Arkadaşlar %100 burslu kazananlar kaç puan aldınız ? ve okuldan gelen puanınız kaçtı ? sayısal sözle ea şeklinde yazar mısınz

25. cüneyt5353

cüneyt5353 Kayıtlı Üye

Ya arkadaşlar allahınızı seversenız bir gideyım dıyorum bir gitmiyim Forumu baştan aşağıya okudum 1 tane soruma cevap bulamadım ya birisi kotuluyo ben sımdı 191.200 aldım puanımla gırıyorum okuduğum kadarıyla ilk tercihte daü ' yu yazarsam % 50 burs ımkanı verıyo benım bu burs ımkanım tutarsa kaçıncı sınıftan başlıyorum ımkanları nasıl bır gidiş geliş kaçe tutar 1 isi mantıklı konussun ya

Sayfayı Paylaş