DERS İÇERİKLERİ-- BİLGİ

Konusu 'DGS 2014' forumundadır ve tevekkeli tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Mustafaokr

Mustafaokr Kayıtlı Üye

Eski olanlar az yeni 2011 den sonra ikmep mi ne o formatı uyguladıkları için sayfalar artmış isin aslı bu bence :(

2. Emreayhan

Emreayhan Kayıtlı Üye

Benimde 3-4 sayfa sürdü yök dersleri de yok hatta türk dili matematik vs onları direk kabul ederler dediler ama hayırlısı

3. barisbaris

barisbaris Kayıtlı Üye

Mezun olduğun değil giriş tarihin baz alınıyor.

Ayrıca tüm bölüm dersleri yani almadığın dersleri değil, transkriptte olan sadece 2014'te güncellenerek adı değişen dersleri yazdır.

Bir önceki yazında belirttiğin "benden sonra ders ler değişmiş bazılarının ismi değişmiş genel matematik olmuş mesleki matematik gibi" bunun gibi mesela.

Dediğim gibi bu bir tavsiye, belki de güncellenen ders içeriği senin için gerekmez.Ama imkanın varsa çıktı alıp yanında bulundurmanda fayda var.

4. Mustafaokr

Mustafaokr Kayıtlı Üye

Güncellenen ders ler benim işime gelmiyor ama benim için eski içelik daha iyi çünkü yeni gireceğim ünide eskisinde aldığım bir çok ders var bakalım ne diyecekler yenisi olmaz ya bence onunla kim uğraşıcak yani o kadar ince detay oşacağını sanmıyorum bakalım sonucu paylaşırız zaten

5. AFiLLi

AFiLLi Kayıtlı Üye

Bununla Neden Biz Uğraşıyoruz Bizim Görevimiz Mi ?
    Ösym Her Sene Müfredat Belirlemiyormu ?
    okullarda o müfredata uymak zorunda değilmi ? örnegin bütün 2010 girişliler aynı bölümdeyse aynı dersi görmüşlerdir.
    Öğrenciyi böyle şeylerle Neden Uğraştıyorlar.

6. togizmir

togizmir Kayıtlı Üye

Namık Kemal Üni. Elektronik Müh. liğini kazandım. 2010 mezunuyum Myo dan. Derslerin muaf tutulması için en az 2012 mezunu olmuş olmak gerektiğini söylediler. yani en fazla iki yıl önce mezun olmak gerekmiş. sizin üni ler bu konuda bir şey dedimi? yönetmelikte 2 yıl yazıyor gerçekten ama sizin üni buna uyacaklar mı? konuştunuz mu birileriyle? rica etsem bilgisi olan paylaşabilir mi?

7. barisbaris

barisbaris Kayıtlı Üye

Bu konuda maalesef bilgim yok.Ben 2012 ön lisans girişliyim ara vermeden bu yıl 2014 lisansa geçiş yaptım.

Bence öyle bir şart koymamıştır Ösym.Çünkü derslerden muaf tutulma hakkın var.2 yıl değil 10 yılda olsa sen o dersi aldın.Ama önceki yazılarımda da belirttiğim gibi gereken şey; transkriptteki ders kodu ve adının ders içeriğindeki isimle aynı olması.Tabi buna göre de fakülte komisyonunun muaf sayması.

Ama öyle bir şey olacağını sanmıyorum, işgüzar öğrenci işleri memurunun uğraşmak istememesidir diye düşünüyorum.

8. kübrabc

kübrabc Kayıtlı Üye

150 sayfa ders icerigini okuyan senato vardir insallah :/

9. kozmonot27

kozmonot27 Kayıtlı Üye

arkadaşlar bilgi ve belge yönetimine kayıt yaptırmak istiyorum dgs tercih sonuçları açıklanınca. kayıt rehberinde ders içerikleri belgesi istenildiğini gördüm. üniversiteden aldığım ders içerikleri belgesinde derslerin AKTS bilgileri mevcut değil zira bu belgeyi 2010 dan beri verdiklerini ve sorun çıkdığını söyledi öğrenci işleri. herhangi bir sorun çıkacak olursa git gel çok zorlanacağım. istanbula gelmeden öğrenirsem alıp gelmem daha kolay olur diye buraya yazıyorum arkadaşlar lütfen ders içeriklerinin hangi formatta olacağını, ders kredilerinin ve AKTS kredilerinin belgede olması gerektiğini öğrenebilir miyim?

Ekli Dosyalar:

• 001.jpg
      001.jpg
      Dosya Boyutu:
      519,9 KB
      Görüntüleme:
      9
    • 002.jpg
      002.jpg
      Dosya Boyutu:
      537,9 KB
      Görüntüleme: