DERS İÇERİKLERİ-- BİLGİ

Konusu 'DGS 2014' forumundadır ve tevekkeli tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. tevekkeli

tevekkeli Kayıtlı Üye

kardeşlerim ders içerikleri almayanlar alsın çok sıkıntı iş . günü birlik gittim okula sayfaları sayamadım 32 lira tuttu ders içerik çıktısı almak 32 / 0,10 desek 320 sayfayı teker teker imzalattım. alacak arkadaşlar dikkat etsin. içerikleri ikmep ayarladığı için size sizden önce yada sonraki müfredatı verebiliyorlar, bakın ders içeriğine en uygununu talep edin. gitmedende kesinlikle gideceğiniz okulun ders içeriği yanınızda olsun ki karşılaştırın. şimdiden kolay gelsin.

2. ablevent

ablevent Kayıtlı Üye

320 sayfa içerik nedir? Benim ki 10 sayfa ya vardı ya yoktu. Ayrıca ücretsizdi.

fatmanmak bunu beğendi.
  3. Mustafaokr

Mustafaokr Kayıtlı Üye

Benimde 12 sayfa kardeşim seninki ders içeriği olmamış derslerin kitabıyla vermişler sanki ;-) şaka bi yana bunun daha ayrıntılısını isterlermi bizden acaba

4. tevekkeli

tevekkeli Kayıtlı Üye

bi örnek atayım kardeşim kimi 5 kimi 10 sayfa herders değişiyor. ben garanti olsun diye 2 tip aldım. bunu önemli başlığı altında açmamın sebebi eski mezunlar okula gittiğinde derslerinin değiştiğini görünce şaşırıyor. yani bazı derslerin içeriği bulunamıyor.[DOUBLEPOST=1409394581][/DOUBLEPOST]bu sadece bi dersin bi sayfası[DOUBLEPOST=1409394823][/DOUBLEPOST]Ben 1-1 de mesleki matematik altında görmüştüm matematiği, ama müfredat değişmiş ve genel matematik olmuş. okul içeriği bulamadı bende saatlerce aradım başka bi okulun sitesinde buldum içeriği

Ekli Dosyalar:

5. Mustafaokr

Mustafaokr Kayıtlı Üye

Tevekkeli sende giresun mezunusun değilmi okuldan almadın mı ders içeriğini ben aldım 2 tane varmış biri eski biri yeni ben eski müfredatta okuduğum için eskisini aldım yenisinde coğrafi bilgi sistemleri felan var benim transkipimde yok o yüzden benim eskisi sen hangisini aldın ?

6. tevekkeli

tevekkeli Kayıtlı Üye

evet kardeşim 2 sinide almaya çalıştım.ama hala eksiklerim var.ben cbs dersini aldım ama içeriğini alamadım mesela.[DOUBLEPOST=1409403738][/DOUBLEPOST]ingilizceler transkripde 4 akts içerikte 3 akts

7. Mustafaokr

Mustafaokr Kayıtlı Üye

Way anasını arkadaş ne yapıcaz biz muafiyette baskın karakter olamassak okul baya uzar ben müfredatlarına baktım bi yığın ders var kardeşim özelden sen numaranı atarsın konuşuruz yarın ok ;-)

8. euthymia

euthymia Kayıtlı Üye

Selam arkadaşlar muafiyet söz konusu olmasa bile içerik almak zorunlu mu ??

9. sinemb

sinemb Kayıtlı Üye

Bu ders içerikleri için belirli bir format var mıdır? Benim okul 2 sayfa verdi bana dersin adı altına da 3 5 satır içeriği yazıyor kredisi mredisi transkriptte yazıyor, kabul ederler dediler ama bölüm mölüm yazmıyo baya copy paste düz oldu.

10. amine6363

amine6363 Kayıtlı Üye

herkes bir şey diyor bu nasl iş...

11. sfmaster

sfmaster Kayıtlı Üye

Al bendende o kadar..

12. tevekkeli

tevekkeli Kayıtlı Üye

arkadaşlar gittim okula o gün boyunca küfür ettim bölüm başkanı bile bilmiyor. içeriklerde sıkıntı yok mesele şu; müfredat değiştiyse içeriği bulamayabiliyorsunuz bulursanız kredisi tutmuyabiliyor örn. ing'ler 4 kredi iken 3 olmuş. myo ların içeriğini 2011 de ikmep diye bir oluşum hazırladı. mesleki matematik gördüm bi yıl sonra genel mat olmuş.neresi önemli krediler tutuyor yoksa, genelin ders içeriği mat 1 olasılık falan , mesleki mat = türev , integral cebir

13. farklı

farklı Kayıtlı Üye

Arkadaşlar ben okulu aradım bana kargoyla gönderin dedim oki dediler. Bakalım ne gönderecekler. Acaba eski müfredat yeni müfredat isteseymidim.

14. sinemb

sinemb Kayıtlı Üye

Birşey sormak istiyorum. Bu aldığımız içerikteki krediler ile transkripteki krediler uymak zorunda mı uymasa sorun çıkabilir mi? Benim bölüm ingilizce idi, sonra türkçeye çevirdiler ve bize dair hiç ders içeriği yok piyasada yenilere göre var ve kimi derslerin ders saati değişik, kredisi değişik. Sorun çıkar mı okuldan düzeltilmesini talep edelim mi

15. CnrOzlp

CnrOzlp Kayıtlı Üye

arkadaşlar benim 2 sayfa ve üzerinde isim yazıyor..

ders isimleri yazıyor, altında işlenen konular sadece başlıklar halinde yazıyor o kadar, en üsttede bilgilerim yazıyor..

Kimsede isim yazmıyor, yanlış mı aldım acaba?

16. yldrm06

yldrm06 Kayıtlı Üye

2 3 sayfa olanlar muhtemelen ders icerigi degildir bolundeki zorunlu ve secmeli derslerin oldugu kağıttr ders içerikleri dersin akts tablosu isleyis sekli jot sekli ve ünitelerin oldugu kagt ben sali gunu aldim 140 sayfa falan tuttu 30 ders bide 7 dersim eksik onlarda olsaydı 160 170 sayfa tutarı bir dersin 3 ile 5 sayfa arasında değişiyor[DOUBLEPOST=1409847080][/DOUBLEPOST]Isim konusuna gelice şahsa özel degil o yuzden isim yok onaylatmak yeterli

17. Mustafaokr

Mustafaokr Kayıtlı Üye

Eski den mezunlarınki az sayfa olabiliyor yeni mezunların formatları daha farklı endişe etmeyin az sayfa benim ki diye

18. inşaatçı41

inşaatçı41 Kayıtlı Üye

bana verilen de 2 sayfa.ders içeriği denilen şey ders içindeki işlenen konular.bunlar yazıyorsa dersin altında sıkıntı olacağını düşünmüyorum. kredi vs diğerleri zaten transkriptte var.

19. gizmo456

gizmo456 Kayıtlı Üye

Bu ders içeriğinde aslı gibidir olması zorunlumu benimkisine sadece mühür ve imza attılar. Ben daha sonra öğrendim bazı kişilerde aslı gibidir mühürüde varmış. Ama benim gibi olanlarda var. Tekrardan gidip yaptırsammı ki ? Sizlerin nasıl

20. Mustafaokr

Mustafaokr Kayıtlı Üye

Aslı gibidirin bilgisiyar çıktısına yapmıyorlarmıs bilinsizce yapılan birsey mühür imza yetetli arkadaşlar aslı gibidir ne tür kağıtlara yapılıyor diye google yazın aratın ne çıkıyor görürsünüz arkadaşlar

21. barisbaris

barisbaris Kayıtlı Üye

Arkadaşımız çok önemli bir konu paylaşmış.

Benim de ders içerik notlarım 150 sayfayı buldu.

Tek tek yüksekokul sekteri mühürledi ve danışman hocam imzaladı.

Ders içerik notlarında en önemli hususlar şunlardır,dikkat edin;

1-)Meslek Yüksek Okuluna giriş yılınızı belirtin ve en son güncellenmiş ders içerik notlarını alın,

2-)Transkriptinizdeki ders kodlarıyla, ders içeriğinizdeki ders kodlarının aynı olup olmadığını kontrol edin,

3-)Tek tek mühürletip, imzalatmayı unutmayın,

4-)Aldığınız derslerin, fakülte dersleriyle aynı olup muaf sayılması için dua edin.

22. Mustafaokr

Mustafaokr Kayıtlı Üye

Dostum beni 2006 girişliyim benden sonra ders ler değişmiş bazılarının ismi değişmiş genel matematik olmuş mesleki matematik gibi neyse eskisi 12 sayfa yeni 60-70 sayfa mecburen transkipdeki derslere uygun olacağı için benim yeni formatla işim yok eskisini aldım bunda herhangi bir yanlış yok sanırım benim gibi durum yaşayanlar varmı acaba ?

23. barisbaris

barisbaris Kayıtlı Üye

Transkripteki ders isimleriyle ders içeriğindeki isim ve kodlar aynı olmalı muaf sayılmak için.

Ancak 8 yıl gibi bir zaman geçmiş belki bir aksaklık çıkarabilirler.

Ama tavsiye istersen en son güncellenen 60-70 sayfalık ders içeriğini de yayında götürmeni tavsiye ederim.

24. Mustafaokr

Mustafaokr Kayıtlı Üye

Ama ben o dersleri almadım ki ve %80 trankip ile tutmuyor 2008 mezunuyum 8 diil ya 5 yıl geçti :(

25. inşaatçı41

inşaatçı41 Kayıtlı Üye

bu işin belli bir standardı olmalı..şimdi 2 sayfalık ders içeriğiyle gideceğiz başka bir şehire. bir konuda kesin bilgi olmaması bu derece kötü. kimi 2 sayfadan bahsederken kimisi 300 sayfadan bahsediyor.gerçi 300 sayfalık bir ders içeriğini muafiyet komisyonu hangi ara inceleyecek. adamların gözleri bozulur o kadar sayfayı incelemekle.

Sayfayı Paylaş