2017 dgs için toplanalım

Konusu 'DGS 2016' forumundadır ve Buse07 tarafından 20 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Buse07

Buse07 Kayıtlı Üye

Arkadaşlar 2017 dgs maratonu için çalışmaya başlayanlar bu başlık altında sorularını sorup destek alabilirler. Bu sınava girip kazanmış arkadaşlar da destek verirse tadindan yenmez :) . Çalışma methodundan cozemediginiz sorulara kadar birbirimizle yardımlaşalım. :)

Son düzenleme: 20 Haziran 2016
    Muzaffer34 ve SPECTRAL bunu beğendi.
  2. PowerMILL

PowerMILL Kayıtlı Üye

whatsapp grubu ilanı vermek yasak banlanırsın demedi deme...!

3. Buse07

Buse07 Kayıtlı Üye

Uyarin için teşekkür ederim bilmiyordum duzelttim :)

4. PowerMILL

PowerMILL Kayıtlı Üye

İyi niyetinden şüphem yok ancak.
    Burada kimi ne kadar tanıyorsun ki.
    Onun için sen bismillah de başla dersine boş ver su akar yolunu bulur misali.
    Kendi istikrarını kendin sağlarsın.

5. Irmak20

Irmak20 Kayıtlı Üye

Sana tavsiyem şu olur. Yazı boş geçirme temelin yoksa eğer antrenmanlarla matematik 1 ve 2 yi yazın bitir temeli at kışın rolante şekilde ilerlersin seneye yazın sınava 40 50 gun kala tempoyu 2 3 tık daha yukseltirsin obpni yüksek tut ve çalışmaktan asla vazgeçme ilk başlarda matı ben yapamıyordum şimdi denemelerde 30a 35 e burun kıvırıyorum. Kazandıktan sonra başarı hikayesi yazacağım daha detaylı olarak yaşadıklarımı hissettiklerimi görürsün orada 2016 yı bi sindirelim :)

emregrcn34 bunu beğendi.
  6. Buse07

Buse07 Kayıtlı Üye

Çok teşekkür ederim karekok mat 0 aldım videolarla destekleyerek çalışıyorum. Bölümüm sözel ancak hedefim yüksek olduğu için mat da cozmem gerekiyor.

Irmak20 bunu beğendi.
  7. Irmak20

Irmak20 Kayıtlı Üye

Bölüm sözelse çokta şey yapmamak lazım :) zaten sözel konuların ağırlığı paragraf ve mantık onları halledersen 1 senede matematiği çok rahat halledersin. Matın zorluğu yok bence çalışırsan yapılır. Şimdilik karekök 0 la yürü sonra 1 tane dgs konu anlatımlı kitapla soru bankan olsun gerisi deneme olsun derim ben ales çıkmışlar dgs çıkmışlar 1 tane de ales soru bankası bitirirsen olayın tamam :)

8. Buse07

Buse07 Kayıtlı Üye

Yorumun için çok teşekkür ederim :) 2 soru bankası aldım onlar bitince çıkmış sorulara geçeceğim.

9. Irmak20

Irmak20 Kayıtlı Üye

Bu kadar kasmana gerek yok açıkcası seneye bu zamanlar kusacak gibi olursun benden demesi :) ciddiye al ama fazla üsteleme 1 seneden fazla var sınava günde 3 saat çalışarak başlasan sınavı kazanırsın

aydın1978 bunu beğendi.
  10. Buse07

Buse07 Kayıtlı Üye

Farkındayım. Ancak 300ün üzerinde puan yapmam gerekiyor ve sayisalin aksine sözelde bu puanı yapmak baya net istiyor. Yorumunuzu dikkate alıp başlangıçta kendimi çok yormayacagim :)

11. Irmak20

Irmak20 Kayıtlı Üye

Periyot gibi düşün yada uzun soluklu maraton koşusu gibi nefesi iyi ayarlayamazsan yarı yolda tıkanırsın. Bende başlarda hızlı istekli başladım sonra söndüm. :)

12. Buse07

Buse07 Kayıtlı Üye

Günlük ne kadar soru cozdunuz ve konuyu öğrenmek için hangi yolları kullandınız?

13. Irmak20

Irmak20 Kayıtlı Üye

Günlük belli soru bandım yoktu benim canımın istediği kadar çözdüm. Misal Kışın havalar soğuk olduğundan kafamı gömerdim derse 7 8 bazen 12 saat ders çalıştığımı biliyorum bence bir konuyla ilgili konu anlatımdan çalış 2 test çöz zaten çözemediklerin olur sonra netten 1 2 video ile destekle çözemediklerine bak çözmeye çalış daha çözemediysen buraya at facebook watsap gruplarına at çözen olur. Çözemediklerin genelde aklında kalır çözdüklerinden çok bu yöntemle başarılar inşallah dilediğin olur bu sitenin etinden sütünden yumurtasından yararlan her türlü bilgi ve iyi niyetli insanlar bu sayfada :)

Muzaffer34, aydın1978 ve bes_diy_16 bunu beğendi.
  14. Buse07

Buse07 Kayıtlı Üye

Katılıyorum. Peki matematik sıfır mıydı sizin de ? Benim sıfır da o yüzden soruyorum.

15. Irmak20

Irmak20 Kayıtlı Üye

Matematikte bilgim kök 4 ün 2 olarak çıktığıydı 2 üssü 2 nin 4 olduğunu biliyordum. Bölünebilmede 2 ile 5 ile 10 ile bölünebilmeyi biliyordum ama mesela sağa sola geçerken karıştırıyordum terimleri sonra harfli ifadeler korkulu rüyamdı. Hallettim hepsini benim tek olumlu özelliğim şu bir şeyi çabuk öğrenir zor unuturum. Çok iyi de problem çözerim cebirimden iyidir problemlerim.

aydın1978 bunu beğendi.
  16. Buse07

Buse07 Kayıtlı Üye

Tebrikler. :) Umarım seneye ben de bu zamanlar sizin gibi olabilirim.

17. Irmak20

Irmak20 Kayıtlı Üye

Eyvallah kesinlikle olursun zamanında matematik çözenlere bende hayretlikle bakıyordum ama şuan o seviyedeyim çok şükür elimin yazdığınca bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım

18. Buse07

Buse07 Kayıtlı Üye

Teşekkür ederim umarım istediğin yeri kazanırsın. Hangi konu anlatımlı kitaplari veya soru bankalarini önerirsin bende yediiklim ve yargı yaprak testleri var.

19. Irmak20

Irmak20 Kayıtlı Üye

Piyasadaki isim yapmış yayınların hepsi aynı güzel yargı konu anlatımlıyı tavsiye ederim. Onu bitirsen bile çok aşama kat edersin. Soru bankası olarak da yargı intibak ihtiyaç iyidir :)

20. Buse07

Buse07 Kayıtlı Üye

Teşekkür ederim :)

21. Irmak20

Irmak20 Kayıtlı Üye

Rica ederim hayırlısı olsun :)

22. srknylmz85

srknylmz85 Kayıtlı Üye

2017 için bende geldim bende hagi yayınlar önemli konu anlatımlı , soru bankası olarak , deneme olarak önerileriniz nedir en son 2011 de girmiştim 47 mat 26 türkçe yaptım ama tabiki o zamanın sorularıyla şimdiki soruları arasında dağlar kadar fark var ama hakkımızda hayırlısı

23. hacking53

hacking53 Kayıtlı Üye

Ben sınava bu sene ilk defa gireceğim ama mezun sınıfına kalacağım gibi duruyor..O yüzden sınavdan sonra işte çalışıp para biriktirip daha sonrasında işi bırakıp dershaneye yazılıp adam akıllı çalışmayı düşünüyorum..Bu sınav bir fırsat ve bir sene boyunca çalışılırsa çok iyi yerlere gelinebilir ben bu seneki tecrübemden bunu çıkarttım..İyi çalışılırsa olur ilk başlarda çok kasarsan bence günlük 200 300 soru falan ileride çok bunaltı olur düşüşe geçersin buda stresi beraberinde getirir ve kazanamazsın..

24. philmiller

philmiller Kayıtlı Üye

Bende 2017 Dgs sınavına hazırlanıyorum. Şu an kaynak olarak ihtiyaç ve yediiklim yayınlarının konu anlatımı ve deneme fasiküllerini aldım. Fakat ramazan dolayısıyla çalışmaları bayram sonrasına bıraktım. Aynı zamanda Ales sınavına hazırlanacağım. Güzel bir çalışma dönemi geçireceğime inanıyorum. Tüm arkadaşlara başarılar.

srknylmz85 bunu beğendi.
  25. yunusemre8

yunusemre8 Kayıtlı Üye

arkdaşlar bende bu sene adalet 1.sınıfım seneye dgs gireceğim inşallah. sizce bu yıl dersaneye gitmeme gerek var mı

Sayfayı Paylaş