2014 Kyk Yurt Başvuru Tarihi Belli Oldu -Başvurular 8-16 Eylül olarak değiştirildi-

Konusu 'DGS 2014' forumundadır ve Belgin tarafından 31 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. özldnya

özldnya Kayıtlı Üye

eğer ara verdiysen başvuramıyosun

2. Belgin

Belgin Moderator Site görevlisi

Rica ederim.

3. clanr

clanr Kayıtlı Üye

belgin hanım ben kykyla görüştüm bana şöyle dendi 8-15 arsı kyk sitesinden başvuru yapcaksınız 1,2 haftaya açıklanır dedi açıklanana kadar yurtta fln kalın dedi yani demediki 8-12 arası başvuru yapıp yerleşeeksiniz die benim kafam iyice karıştı :)

akcaozlem bunu beğendi.
  4. dgsmami

dgsmami Kayıtlı Üye

Simdi burs ve krediye ara verenler basvuramiyomu yoksa basvuruptami cikmiyo benim icin onemli olan basvurmak cikip cikmamasi 2. Planda simdilik basvurabiliyoruzdami cikmiyo hic basvuruyu bile almiyolarmi?

5. Blacx

Blacx Kayıtlı Üye

sakin olun ve ayın 8inde başvurun :)

6. dilek8843

dilek8843 Kayıtlı Üye

ara verenler kykya başvurabiliyor mu :? Başvuramaz deniliyor başvuru yapan var mı :?

7. Blacx

Blacx Kayıtlı Üye

bursa değil de yurt için başvurabilirsin.

akcaozlem bunu beğendi.
  8. kübrabc

kübrabc Kayıtlı Üye

Arkadas ayni soru kac kez sorulmuş hic cevaplar okunmadan soru soruluyor galiba?! Ara verenlere de yurt cikiyor. Burs konusuna gelince siz yine de basvurun diger taraftan hic ara vermeden kazandiysaniz ayrica araştırın dilekce falan gerekebilir. Önünüze ne geliosa basvurun okullarin yurdu oluyor bursu oluyor parayla degil basvurmak. Vakiflarin burslarina basvurun. Cikarsa ne ala.. birsey ekleyim istanbuldaki kyk yurtlarinda gecen yil doluluktan dolayi misafir ogrenci kabul etmediler yedekseniz kalacak yeri şimdiden ayarlayin cok çabuk da gelebiliyor ama gelmeyedebilir.. gecen yil yedeklerin yerleşmesi her pazartesi liste seklinde istyurtkur(istanbul icin) sitesinden aciklaniyordu yada bolge müdürlüğünü arayip sorabiliyorsunuz

zaferrrrr ve Belgin bunu beğendi.
  9. Armanc

Armanc Kayıtlı Üye

Ara verenlere Yurt imkanı var fakat Kredi&Burs nanayy.
    1 ay misafir kalan öğrencilerden Depozito isteniyor 175 + kalacağın gün bedeli

10. emirhaninc

emirhaninc Kayıtlı Üye

allahtan torpil var kyk sıkıntısı yaşamıyorum birde

11. Armanc

Armanc Kayıtlı Üye

senin allahın varmı

pelinaykar ve dgsmami bunu beğendi.
  12. dgsmami

dgsmami Kayıtlı Üye

O torpiller cikicak merak etme

13. cihanbaris.unal

cihanbaris.unal Kayıtlı Üye

dogru mu bu haber ? 8 12 arasi oyle oluyosa biz coktan yurt ile sozlesme yapmis oluruz. biraz daha erkene almalari gerekir.s

14. Axel

Axel Cinnet Potansiyeli

akcaozlem, dianemi ve dgsmami bunu beğendi.
  15. akcaozlem

akcaozlem Kayıtlı Üye

arkdşlar bn kyk yı aradığım 8 15 dediler netten kayıt için...bi gün uzatılmış demek ki...

16. Oz_nur

Oz_nur Moderator Site görevlisi

Twitter'da bugün GSByurtkur açıkladı 8-16 eylüle kadar uzattılar öğrencilerin talebi üzerine

akcaozlem bunu beğendi.
  17. clanr

clanr Kayıtlı Üye

ne kadar saçma ya öğrenci uzasıın istemioki bian önce başvurular başlasın yerleşelim istio bunlar uzatıo :mad:

akcaozlem bunu beğendi.
  18. adalet...

adalet... Kayıtlı Üye

Dgs öğrencisini düşünen yok tarih uzayıp duruyor ama en çok öğrenciye zararı var bu geçikmenin. Öğrenciye iki kere masraf yurt çıkacak mı diye beklesin mi yoksa başka yurda mı bakcak

19. Last1905

Last1905 Kayıtlı Üye

Arkadaşlar ben geçen sene dgs ile bi üniversiteye yerleştim ve kredi kazandım. bu sene tekrar sınava girdim tekrar sınavı kazandım. Şuan acaba krediyi devam ettirme gibi bi durumum varmı? veya devam ettirmek için ne işlem yapmam gerekiyor?

20. _Asli_@

_Asli_@ Kayıtlı Üye

misafir öğrenci ücretleri 2014 de ne kadar ?

yurt imkanlarından (yemek - kantin - çamaşır yıkama - banyo vs.) misafir öğrencilerde normal olarak yararlanabiliyor mu?

21. clanr

clanr Kayıtlı Üye

aynen kardeşim ya biz bian önce bitsin yerleşelim die bakıoruz onlar uzatıo hey allahım ya

adalet... bunu beğendi.
  22. dgsmami

dgsmami Kayıtlı Üye

Bende yurda giricem 1 aylik parayi vericem eger kyk cikarsa ay sonuna belli olsa paramin yarisi cope gidicek

23. adalet...

adalet... Kayıtlı Üye

artık çoğu yurt sözleşme imzalıyor ve yüksek miktarda depozito alıyor. ya sözleşmeye dayanarak kalmadığın yurt parasını ödüyorsun ya da depozito parasını geri ödemiyorlar doğal olarak

24. Belgin

Belgin Moderator Site görevlisi

Malesef hayır.. Yemek fişinden faydalanamıyorsunuz. Kantin-banyo kullanımında sorun yok. Çamaşır makinesi ücretsizse kullanabilirsiniz. Onun dışındaki her türlü imkandan faydalanabilirsiniz. Tek ve en büyük sorun yemek. Kyk yemekhanelerinde yemek çokta pahalı değil aslında.

akcaozlem bunu beğendi.
  25. zynplt

zynplt Kayıtlı Üye

ben hiç ara vermeden dgs ile univ. yerleştim ve daha önce kredi alıyodum.. tekrar kredi almak istiyorum.. başvurusuyu nasıl yapıcam??? yardımcı olur musunuz?

Sayfayı Paylaş