2014 Dgs Ek Yerleştirme Klavuzu Yayınlandı

Konusu 'DGS 2014' forumundadır ve Belgin tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Belgin

Belgin Moderator Site görevlisi

Günlerdir beklenilen ek yerleştirme klavuz yayınlandı.
    Tercihlerinizi 24 Ekim- 31 Ekim tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr/ (Aday işlemleri sistemleri) adresinden verebilirsiniz.

Önemli!!!

Ek yerleştirme için tercih ücreti 10,00 TL’dir.
    Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adaylar tercih ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM tercih süresi içinde yatıracaklardır. Bankalardan tercih ücreti yatırılmamalıdır. Adaylar, tercih işlemlerini yapmadan önce tercih ücretini yatırmış olmalıdır.

Herkese hayırlı olsun.

Klavuz için: http://www.osym.gov.tr/belge/1-22087/2014-dikey-gecis-sinavidgs-ek-yerlestirme-tercih-bilgil-.html

Flex bunu beğendi.
  2. keslok

keslok Kayıtlı Üye

EK YERLEŞTİRME SİSTEMİ ile ilgili sorum var şu ;
    250 puanım var "x" üniversitesi "2" kişilik ek kontenjan açmış. Şimdi bu "2" kontenjana 250 , 260 , 270 puanda kişiler başvurmuş buraya yerleşen 260 ve 270 puanda olanlar mı oluyor. Yani ek kontenjanlara başvuru yapıyoruz ve kimin puanı yüksek ise o mu yerleşiyor ?
    Diğer sorum ise yine "x" üniversitesinde "2" kişilik ek kontenjan olsun puanımda 250 olsun. yine bu 2 kişilik kontenjana 250 , 260 , 270 puanda 3 kişi başvurmuş. 250 puanda olan 1. tercih olarak "x" üniversitesini yazmış. 260 puanda olan 2. tercih olarak yazmış. 270 puanda olanda 3. tercih olarak yazmış olsun "x" üniversitesini. Şimdi 250 puanda olan 1. tercih yazdığı için 260 ve 270 puandakilerden önce yerleşme imkanı var mı ? 260 puanda olan 2. tercih ettiği için 270 puandan önce girme olasılığı var mı ?

Dalaveresi olmadan kimin puanı yüksek ise o mu yerleşiyor kısacası bu mudur olayın ?

3. moribundus

moribundus Kayıtlı Üye

Arkadaşım ben tercih sırasına bakılmaksızın en yüksek puandan en düşük puana göre yerleştiriyor diye biliyorum.

4. Lak Lak

Lak Lak Kayıtlı Üye

Arakadaşlar kıbrısda universite okumayi dusunen varsa bana mesaj atabilir 1 haftadir kibris da ki okullarin hepsini gezdim birebir orada okuyan ogrencilerle konustum orada basiniza gele bilecek butun sikintilari sizinle paylasa bilirim

5. CanKitkat

CanKitkat Kayıtlı Üye

Dgs seneye kaldırılmalıdır .. Ve direk lisans tamamlama hakki verilmelidir boyle saçma sistem olmaz...

6. kirchoff01

kirchoff01 Kayıtlı Üye

Ek tercih yapabilmek için 10 liracık yatırmamız gerekiyormuş.Bence bu ücret biraz daha yüksek olmalıydı.Tercih yapıpta gitmeyenlere çok güzel bir cevap olmuş bu uygulama.Gerçi zihniyeti bozuk olan bu parayı yine yatırır,tercih yapar ve gitmez.Kontenjanlara baktım yazık yani.Gitmeyeceğiniz bölümü niye yazarsınız arkadaş :testere:

Son düzenleme: 24 Ekim 2014
  7. ftrftr

ftrftr Kayıtlı Üye

Ben parayi yatirmama ragmen tercih yapamiyorum

8. doguscu

doguscu Kayıtlı Üye

evet para yatırıyoruz ama hala tercih sayfası yok..acaba belli bir saat mi var ?

9. keslok

keslok Kayıtlı Üye

Puanım 273 Tercihlerim

İç Mimarlık

Marmara üni.
    Yeniyüzyıl üni. Burslu

İÇ MİMARLIK TERCİH EDENLER NERELERİ ETTİ ???????

Sayfayı Paylaş